Spotkanie z prezes Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej

26 listopada w Instytucie Historii odbyło się spotkanie z prezes Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej panią Bożeną Kisiel. W wydarzeniu tym wzięli udział przedstawiciele władz Wydziału Historycznego w osobie Dziekana Wydziału Historycznego prof. dra hab. Wiesława Długokęckiego oraz Prodziekana ds. Kształcenia i Studentów prof. UG, dra hab. Arnolda Kłonczyńskiego. Pojawili się również zainteresowani tą tematyką pracownicy naukowi dr Anna Łysiak-Łątkowska, prof., dr hab. Marek Andrzejewski oraz dr hab. Przemysław Różański . Na spotkaniu tym Pani Prezes w niezwykle barwny i ciekawy sposób przybliżyła studentom działalność Towarzystwa, zachęcała wszystkich do współpracy, a także w skrótowy sposób przedstawiła losy ludności wysiedlonej z Wileńszczyzny i dawnych Kresów Wschodnich.

Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia.

IMG_3548 IMG_3552 IMG_3553 IMG_3554 IMG_3555