Konferencja Gdańskie Spotkania z Historią

platak GSzHSerdecznie zapraszany na ogólnopolską studencko-doktorancką konferencję naukową „Gdańskie Spotkania z Historią„, której tematem przewodnim są przywódcy i ich najbliższe otoczenie. W czasie dwudniowych obrad studenci i doktoranci z całej Polski wygłoszą łącznie prawie 70 referatów stanowiących pokłosie ich badań historycznych. Na oficjalnej inauguracji (11 grudnia, piątek, godzina 9:00) wystąpi dr Magdalena Nowak z Zakładu Historii Najnowszej Polski z prelekcją Indywidualne wybory narodowe na ziemiach dawnej Rzeczpospolitej na przełomie XIX i XX w. Prezentacja zjawiska na wybranych przykładach.

W ciągu dwóch dni obrady będą się toczyć w dwóch równoległych panelach, podzielonych na sekcje chronologiczne. Zapraszamy wszystkich serdecznie do wzięcia udziału w obradach i włączenia się w dyskusje. Poniżej zamieszczamy szczegółowy program konferencji.

program GSzH