Zaproszenie i formularz zgłoszeniowy na konferencję naukową „Film w Historii – Historia w Filmie”

Naukowe Koło Historyków UG zaprasza serdecznie na interdyscyplinarną studencko-doktorancką konferencję naukową „Film w Historii – Historia w Filmie”. Konferencja ta dedykowana jest nie tylko do przedstawicieli kierunków humanistycznych, lecz wszystkich zajmujących się tą tematyką. Głównym założeniem niniejszej konferencji jest naukowe ujęcie kultury filmowej, historii kina i filmów traktujących o historii.

Docelowo nadsyłane wystąpienia powinny oscylować wokół tematu wykorzystywania historii w filmie, czyli filmów historycznych, a także szeroko pojętej historii kina i filmu. Proponujemy następujące zagadnienia:

• Wybitne postaci kina – reżyserzy, aktorzy itp.
  • Wydarzenia historyczne w filmie a rzeczywistość
  • Wpływ filmu na społeczeństwa dawniej i dziś
  • Wpadki w filmach historycznych
  • Historia nurtów filmowych
  • Rzeczywistość historyczna w filmie a ustalenia badaczy
  • Film a realia
  • Prawda historyczna w filmie
  • Propaganda filmowa
  • Rola filmu w kulturze
  • Polityczne aspekty powstawania filmów
  • Dzieje kina i jego wpływ na kulturę masową

Są to jedynie propozycje, w związku z czym jesteśmy otwarci na Państwa pomysły i koncepcje.

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE I TERMINY

Miejsce obrad: Uniwersytet Gdański, Wydział Historyczny
Termin: sobota, 13-14 maja 2016
Opłata konferencyjna – 70 zł
Zgłoszenia – do 01.04.2016
Lista przyjętych – 10.04.2016
Czas referatu – 15-20 min (w zależności od ilości referatów)

W skład opłaty konferencyjnej wchodzą obiady w trakcie obu dni konferencji.

Zapewniamy dostęp do rzutnika medialnego.

Organizatorzy nie zapewniają noclegu.

Zgłoszenia w postaci wypełnionych formularzy zgłoszeniowych prosimy przesyłać na adres: filmwhistoriiug@gmail.com. Serdecznie prosimy o tytułowanie formularzy nazwiskiem i imieniem. Znacznie ułatwi to nam porządkowanie zgłoszeń.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do przyjęcia wybranych zgłoszeń.

Formularz zgłoszeniowy:

formularz Historia_w_Filmie