Wycieczka

Dnia 13 października (sobota) Naukowe Koło Historyków Uniwersytetu Gdańskiego organizuje wycieczkę na Cytadelę w Grudziądzu. Wycieczka obejmuje głównie te części fortyfikacji, które zazwyczaj są niedostępne dla zwiedzających – majdan, donżon i punkt widokowy oraz podziemia.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych – szczególnie osoby, które właśnie rozpoczynają I rok studiów na kierunku Historia oraz osoby, które mają zamiar wstąpić do NKH UG.

Koszt wycieczki obejmuje dojazd do Grudziądza (pociągiem) oraz opłatę za przewodnika i wynosi ok. 30 zł + pieniądze na posiłek – prawdopodobnie w Grudziądzu będzie czas wolny, żeby przejść się po mieście i coś zjeść. Stowarzyszenie zajmujące się organizowaniem wycieczek na Cytadelę zwolniło nas z opłat za zwiedzanie obiektu 🙂

Zainteresowanych prosimy o zabranie legitymacji studenckich  i dowodów osobistych oraz o zabranie latarki – zwiedzanie Cytadeli obejmuje podziemia.

Istnieje możliwość zorganizowania na terenie Cytadeli ogniska integracyjnego 🙂

Osoby, które chciałyby uczestniczyć w wycieczce proszone są o kontakt z Prezesem NKH UG, Marzeną Ostrowską. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 października.

Liczba miejsc ograniczona.